- dekorhomok tetszőleges színekben
- a legolcsóbb általam ismert homok az IKEA FLORERA terméke; érdemes figyelni a változó kínálatot, mert szezononként más-más jellemző színek szerezhetők be
- alkalmanként nagyon szép színek szerezhetők be a KYK ruházati üzletekben is.
- más barkács- és lakberendezési áruházakban is beszerezhető még homok különféle színekben, általában dupla áron (pl. Müller drogériák, KIKA áruházak, stb.)
- erős kenhető ragasztó
- mi könyvkötésben használt fehér kenhető ragasztót használtunk, ezt kilós kiszerelésben lehet beszerezni, de használhatóak a barkácsboltok decoupage ragasztói, vagy egy erősebb tapétaragasztó is sűrűre kikeverve
- ecset (8-as vagy 10-es, lehetőleg műanyag, mert könnyebben kijön belőle a ragasztó)
- (műanyag) tálca
- papírlapok tetszőleges mintákkal (lehetőleg nagy egybefüggő és egymástól könnyen elhatárolható részeket tartalmazó képeket válasszunk, érdemes vastagabb lapokat használni)
Számos helyen lehet különféle színezőket letölteni, néhány hely, ahonnan merítettem. Ezek közül az egyszerűbbek alkalmasak homokfestéshez alapnak, a bonyolultabbakat csak színezőnek javaslom :
- http://www.coloring.ws/
- http://coloringbookfun.com/
- http://www.coloring-book.info/ (főleg rajzfilmfigurák)
- Először is keressünk egy jó nagy felületet, amin kényelmesen dolgozhatunk. Ha a felület célja nem csak a barkácsolás, akkor takarjuk le :)
- Válaszuk ki a kép egy kis részét és kenjük fel rá a ragasztót. Vigyázzunk, hogy mindenhol viszonylag vastag, egyenletes réteg keletkezzen.
- Szórjunk kávéskanállal kevés dekorhomokot a képre. Ha kell, finoman eligazíthajuk és belenyomkodhatjuk a ragasztóba a homokot. A felesleget szórjuk le a tálcára. Ha nem keverednek a különböző színek, akkor visszatölthetjük a homokot az üvegekbe.
- Folytassuk ugyanígy a többi kisebb résszel is. A teljes száradást követően lakkozhatjuk vagy bekeretezhetjük a művet.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése